Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.

Reklama

"Spotkanie z Warszawą"

"WAWA" zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla Brodki sposób opowiadają o Warszawie. Drugą zapowiedzią, po "Mojej drodze" z udziałem Hadesa i producenta 2K88, jest "Spotkanie z Warszawą" – utwór Ireny Santor z 1964 roku.

"Spotkanie z Warszawą" Ireny Santor to utwór otwierający album "WAWA". Jest elementem nadziei, promieni słońca, które pojawiają się nad miastem – rozświetlając go, tym samym wzbudzając zachwyt osób, które żyją w Warszawie – komentuje Brodka.

Brodka w roli Syrenki

Reklama

Premierę singla "Spotkanie z Warszawą" dopełnia czarno-biały klip w reżyserii Brodki. Artystka wciela się w nim w rolę warszawskiej Syrenki, opowiadając o trudnych losach miasta. W tle m.in. panorama stolicy nocą czy archiwalne ujęcia z Powstania Warszawskiego.

Trwa ładowanie wpisu