Reklama
Warszawa
Reklama

Maria Callas jakiej nie znaliście. Twarze primadonny stulecia [ZDJĘCIA]

29 sierpnia 2015, 09:05
Ona także została szczodrze obdarowana przez naturę, ale te boskie dary otrzymała w postaci surowej. Do wszystkiego musiała dochodzić przez ciężką pracę – przekonywał Tullio Serafin, dyrygent i mentor młodej Marii Callas. Autorka wydane właśnie książki "Maria Callas. Primadonna stulecia" – biografii największej diwy ubiegłego wieku kilkakrotnie wspomni, że Callas nie miała może najdoskonalszego głosu z możliwych, ale jak nikt potrafiła wydobywać z niego emocje, które tak silnie oddziaływały na publiczność. To intuicja, jakiś tajemniczy szósty zmysł i katorżnicza praca uczyniły z niej primadonnę tej miary.
Ona także została szczodrze obdarowana przez naturę, ale te boskie dary otrzymała w postaci surowej. Do wszystkiego musiała dochodzić przez ciężką pracę – przekonywał Tullio Serafin, dyrygent i mentor młodej Marii Callas. Autorka wydane właśnie książki "Maria Callas. Primadonna stulecia" – biografii największej diwy ubiegłego wieku kilkakrotnie wspomni, że Callas nie miała może najdoskonalszego głosu z możliwych, ale jak nikt potrafiła wydobywać z niego emocje, które tak silnie oddziaływały na publiczność. To intuicja, jakiś tajemniczy szósty zmysł i katorżnicza praca uczyniły z niej primadonnę tej miary. / Polska Agencja Prasowa / 91040
Caruso, Titta Ruffo i Ponselle (...) wszyscy oni byli bez mała cudem (...) nie mieli jednak geniuszu Callas, nie rzucili tak naprawdę nowego światła na swoją sztukę. Callas nie była cudem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
zdjęcia Anne Edwards Maria Callas. Primadonna stulecia Arystoteles Onassis Maria Callas

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama