Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pięć kul zamachowca... 35 lat temu zginął John Lennon [ZDJĘCIA]

8 grudnia 2015, 07:00
John Lennon – jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki, jeden z czterech legendarnych Beatlesów – przewidział swoją śmierć. Niemal dwadzieścia lat wcześniej na pytanie dziennikarzy o to, czy wyobraża sobie, jak umrze, odpowiedział: – Pewnie zostanę zdmuchnięty przez jakiegoś pomyleńca. 8 grudnia, 1980 roku o godzinie 22.50. Mark Chapman oddał w jego kierunku pięć śmiertelnych strzałów. Nie było szans na ratunek. O 23.07 lekarze stwierdzili zgon byłego Beatlesa.
John Lennon – jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki, jeden z czterech legendarnych Beatlesów – przewidział swoją śmierć. Niemal dwadzieścia lat wcześniej na pytanie dziennikarzy o to, czy wyobraża sobie, jak umrze, odpowiedział: – Pewnie zostanę zdmuchnięty przez jakiegoś pomyleńca. 8 grudnia, 1980 roku o godzinie 22.50. Mark Chapman oddał w jego kierunku pięć śmiertelnych strzałów. Nie było szans na ratunek. O 23.07 lekarze stwierdzili zgon byłego Beatlesa. / PAP/EPA / STARSTOCKPhotoshot
Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie – powiedział John Lennon 8 grudnia 1980 roku. Tego samego dnia zginął od kul swego niezrównoważonego fana Marka Chapmana. Miał 40 lat.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama