Od dłuższego czasu pracując przy powstawaniu teledysków nie czułem tak silnego przeświadczenia, że to, co powstaje ma charakter ponadczasowy. Od momentu ukazania się "czerwonego" albumu miałem przyjemność brać udział w wewnętrznych dyskusjach na temat doboru singla do którego ma powstać klip. Choć utwór "Los cebula i krokodyle łzy" był moim faworytem, jeśli chodzi o płynącą z niego moc, to jednocześnie było to mega wyzwanie by trafnie odzwierciedlić ją w obrazie filmowym – mówi o teledysku jego twórca, Mateusz Winkiel.

Reklama

Reżyser chciał tym obrazem zwrócić uwagę widza na to, jak wiele osób pracuje na sukces zespołu. – Choć wydawać by się mogło, że stanowią jedynie tło, jednak bez ich wkładu ostateczny efekt nigdy nie byłby taki sam. Swojego rodzaju filmowe podsumowanie przełamaliśmy elementami nawiązującymi do tekstu autorstwa Piotra – opowiada Winkiel.

http://youtu.be/mlC0VDfp7PA

Prace nad teledyskiem zostały również udokumentowane, czego efektem jest "making of", który również można obejrzeć w sieci, w serwisie YouTube.

"Czerwony" album Comy ukazał się na rynku w październiku zeszłego roku i zaledwie po kilku dniach sprzedaży osiągnął status złotej płyty.

Zespół Coma istnieje od roku 1998. Zdobył 9 Fryderyków, był nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Do jego największych przebojów należą takie kawałki jak "Spadam", "Piosenka pisana nocą" i "Czas globalnej niepogody".