– "Pole Garncarza" to czadowy antywojenny protest song napisany przez nas wiosną br., pod wpływem dramatycznych wydarzeń na Ukrainie – czytamy w opisie. – Oparty częściowo na Biblii tekst kawałka, uderza w hipokryzję, obłudę i pazerność możnych tego świata, gdzie największe pieniądze zarabia się na wojnach i tragedii zwykłych ludzi.

Reklama

Za reżyserię wideo odpowiada Jakub Czubak. Teledysk promuje album "Prymityw 2014", czyli reedycję krążka wydanego w 1994 roku. Zestaw poza oryginalnym materiałem zawiera premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata tego roku. Dwa z tych kawałków to utwory autorstwa kapeli ("Italia" i "Pole Garncarza"), trzecim tytułem jest zespołowa wersja "Jałty" Jacka Kaczmarskiego. Reedycja wzbogacona jest o DVD, które zawiera, zarejestrowany 20 lat temu przez TVP S.A., w Studio S-3 Łęg (Kraków) koncert zatytułowany "T.LOVE Prymityw". Premiera miała miejsce 17 listopada.

Longplay "Prymityw", z którego pochodzą singla "Berlin-Paryż-Londyn", "Wakacje" i "Bóg", miała premierę 21 listopada 2014 roku. Dorobek T.Love zamyka "Old is Gold" z października 2012 roku.