Za realizację wideo odpowiadają Konrad Aksinowicz i Wojtek Zieliński (reżyser i operator). Z Wojtkiem Zielińskim zespół miał przyjemność współpracować przy klipach do utworów "Sennik" i "Thank God I'm a Woman". Zdjęcia powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej.

Reklama

– A gdyby to był dziwny sen w którym rodzina zbiera się w malej miejscowości na stypie… jedzą przyszykowane jedzenie rozmawiają… w garniturach, ale zbierają się by iść na cmentarz, by .. wyciągnąć nagrobek i odkopać trumnę. By tą trumnę przytachać do miejsca gdzie wcześniej była stypa.. i ją w odpowiednim momencie otworzyć… By zobaczyć kobietę, która… – mówi Konrad Aksinowicz o swoich pierwszych odczuciach po tym, jak usłyszał utwór "Krystyno". Oto efekt...

Trwa ładowanie wpisu

"Krystyno" zapowiada album "Matka i żony", który ukaże się 25 września. Za produkcję materiału ponownie odpowiedzialny jest Dawid Korbaczyński. Nie oznacza to jednak, że na nowym albumie Mikromusic brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest choćby poruszający duet Natalii Grosiak ze Skubasem w piosence "Bezwładnie". To przy okazji jedno z nagrań, które powstało na potrzeby napisanej przez zespół ścieżki dźwiękowej do filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Poprzedni longplay formacji to "Piękny koniec" z lutego 2013 roku.