"The Heart Speaks In Whispers" to dopiero trzecia płyta w karierze brytyjskiej wokalistki i kompozytorki, laureatki 2 nagród Grammy – Corinne Bailey Rae. Krążek będzie miał swoją premierę 13 maja, a promuje go piosenka "Stop Where You Are", do której teledysk wyreżyserował Chris Turner.

Reklama

Serce przemawia przez naturę, marzenia, ciało i instynkt. Utwory są mistyczne, elementarne i zaangażowane. Dla mnie ten album jest pochwałą życia – mówi o nowym wydawnictwie Corinne. Album Bailey Rae wyprodukowała we współpracy ze Steve'em Brownem (razem stworzyli również poprzednią płytę wokalistki "The Sea"). Nagrania odbywały się w studiu artystki w Leeds i w Los Angeles. Gościnnie na krążku pojawiają się m.in. Esperanza Spalding oraz Moses Sumney (znany głównie ze swojej współpracy z Beck).

Reklama

Wcześniej poznaliśmy utwór "Been To The Moon", napisany przez Corinne razem z Brownem oraz Paris i Amber Strother pochodzącego z Los Angeles future – soulowego zespołu KING. Oto nakręcony doń klip (na tle pięknych krajobrazów wulkanicznych Fuerteventury):

Corinne Bailey Rae debiutowała w roku 2006 imiennnym albumem, który podbił listy bestsellerów, a w Wielkiej Brytanii album zdobył status platynowej płyty.

Universal Music Polska