– Moja Wiola powiedziała pewnego dnia, że chciałaby napisać piosenkę i kilka dni później pokazała mi tekst "Siedzę na chmurze" – mówi Krzysztof Daukszewicz. – Potem marzyła o muzyce do niej i o tym, żeby ktoś znany i lubiany zaśpiewał. W niedługi czas później został uruchomiony przez Dżawora łańcuch ludzi dobrej woli, którego ostatnim ogniwem został Kuba Sienkiewicz i pięknie to marzenie wyśpiewał. Do tekstu stworzonego przez Violettę Ozminkowski-Daukszewicz muzykę skomponował Dżawor, czyli Krzysztof Jaworski, gitarzysta zespołu Harlem i producent muzyczny. Teledysk do "Siedzę na chmurze" trafił już do sieci:

Reklama

Kilka dni temu na rynek trafiła również płyta "Tribute to Ks. Twardowski". Właśnie z niej pochodzi piosenka "Siedzę na chmurze" w wykonaniu Kuby Sienkiewicza. Pomysł wydania płyty z piosenkami inspirowanymi poezją księdza Jana zrodził się ponad rok temu, podczas "muzycznych" rozmów pomiędzy Bogusławem Chrabotą a Krzysztofem Jaworskim. Do grona wykonawców poszczególnych piosenek zaproszono: Marka Piekarczyka (TSA), Kubę Sienkiewicza (Elektryczne Gitary), Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy), Adama Wolskiego (Golden Life) oraz rapera Grubsona.

Reklama

Do napisania tekstów z kolei – znanych i cenionych autorów: Bogdana Loebla, Marka Markiewicza, Jerzego Dębinę oraz Violettę Ozminkowski-Daukszewicz. Skomponowaniem muzyki zajął się pomysłodawca projektu – Krzysztof Jaworski, a jego partnerzy z zespołu Harlem wzięli udział w nagraniach studyjnych. 10 czerwca 2016 roku krążek "Tribute to Ks. Twardowski" znalazła się w sklepach.

Kuba Sienkiewicz wywołał niedawno sporo kontrowersji, gdy – występując na scenie Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zaprezentował nowe zwrotki swojego przeboju "Kiler", w której zadrwił z języka, jakim posługują się politycy partii PiS i przekazu, jakim rządzący karmią polskie społeczeństwo. Zaśpiewał o "kilerze wyklętym" i "skazanym na dobre zmiany".