"Nowe piosenki bardzo różnią się formą, jednak mocno łączy je treść. Ponadto, po trzech latach od ostatniego albumu, chciałem się przypomnieć słuchaczom czymś więcej niż tylko jednym utworem - stąd pomysł na rzadko dziś spotykaną formę podwójnego singla." - mówi Janek Samołyk.

Reklama

W piosence "Ślad" na perkusji zagrał perkusista jazzowy Zbigniew Lewandowski, a nagranie miksował Mark Wallis (współpracował dotąd m.in. z Talking heads, Go-betweens, U2, The La's, The Smiths i Travis)

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i brzmień takich instrumentów, jak np. skrzypce czy fortepian.

Wokalista występuje od 2008 roku. Rok później zwyciężył w prestiżowym konkursie debiutów na OFF Festivalu. W kolejnych latach wydał trzy płyty długogrające, zagrał kilkaset koncertów (w tym trasę w Chinach), a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach", "Złe czasy" i "Na prezent" zagościły na Liście Przebojów Trójki.