Film "Narodziny gwiazdy" trafi do polskich kin 30 listopada, ale już teraz można posłuchać i kupić ścieżkę dźwiękową. W obrazie główne role zagrali Lady Gaga oraz Bradley Cooper, dla którego jest to także debiut w roli reżysera. Przedpremierowo tytuł będzie można zobaczyć na American Film Festival we Wrocławiu.

Na ścieżkę dźwiękową trafiło 19 utworów śpiewanych przez Lady Gagę oraz Bradleya Coopera – solo i w duecie. Na płycie będzie można usłyszeć również 15 dialogów z filmu. Pierwszym singlem promującym album był „Shallow”. Autorami utworu są Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando oraz Andrew Wyatt.

Lady Gaga pojawia się w obrazie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem (Stefani Germanotta) i wciela się w Ally, aspirującą piosenkarkę, której talent odkrywa gwiazdor country, Jackson Maine (Bradley Cooper). Para zaczyna współpracę zawodową, a przy okazji nawiązuje romans. Jednak im większą popularność zyskuje dziewczyna, tym trudniejsze stają się jej relacje z mentorem.
To już czwarta kinowa wersja filmu. W oryginale z 1937 roku zagrali Janet Gaynor i Fredric March. W produkcji George’a Cukora z 1954 wystąpili Judy Garland oraz James Mason, a w 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson.