Materiał muzyczny składać się będzie z dziesięciu utworów. Każdy z nich pojawi się też w aplikacjach, ale w bardziej surowej formie. Pierwszym singlem był "Crystalline", kolejnym jest "Cosmogony". Kompozycji można wysłuchać pod tym adresem.

Reklama

Dziesięć aplikacji odpowiadać będzie dziesięciu utworom z płyty. Będą one dostępne za pośrednictwem wytwórni On Little Indian i złożą się jako całość w trójwymiarową galaktykę. Każda z aplikacji ma temat przewodni nawiązujący do piosenki i zawiera interaktywną grę, animację nawiązującą do utworu oraz jego tekst. Obecnie powstaje 90-minutowy film dokumentalny pokazujący proces tworzenia poszczególnych elementów projektu – próby i pracę w studiu nagraniowym. Premiera filmu odbędzie się jeszcze w trakcie trwania projektu. Z okazji premiery dzieła strona Bjork.com została odświeżona, a menu przybrało kształt interaktywnej galaktyki, która będzie podstawowym źródłem informacji o projekcie.

Piosenkarka po raz pierwszy zaprezentowała materiał z projektu "Biophilia" na Manchester International Festival. W planach są kolejne występy. Wydawnictwo powinno trafić do sprzedaży 26 września. Ostatni longplay Islandki, "Volta", pochodzi z maja 2007 roku.