Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu raper Mike Shonida, członek Linkin Park wyjawił, że grupa ma w planach wejść do studia i nagrać nowy krążek.

Reklama

Teraz wiadomo, że panowie nie tylko chcą, ale w istocie pracują już nad nowym materiałem na płytę. Idzie im tak dobrze, że – jak sami mówią – album powinien zostać wydany już w przyszłym roku.

"Zamknęliśmy się w studiu i jesteśmy na dobrej drodze do ukończenia naszego kolejnego krążka. Powiem wam, że mamy dużo naprawdę dobrej muzyki, wiele wysokiej jakości piosenek" – powiedział Chester Bennington w rozmowie z amerykańskim magazynem "Rolling Stone".

Bennington dodał również, że w przyszłości zespół planuje mniej koncertować, a bardziej skupić się na nagrywaniu kolejnych utworów. Wokalista dodał, że bardzo cieszyłby się, gdyby Linkin Park wydawali kolejne płyty co 18 miesięcy.

Linkin Park to amerykańska formacja rockowa. Do tej pory nagrali cztery albumy studyjne, z czego ostatni - "A Thousand Suns" - ukazał się we wrześniu ubiegłego roku. Do największych hitów Linkin Park należą, m.in. "Numb", "In The End" czy "Crawling".