Zespół Evanescence, czyli Amy Lee, Terry Balsamo, Tim McCord i Will Hunt zdobyli popularność płytą "Fallen" wydaną w 2003 roku. Pochodziły z niej dwa single, które okazały się wielkimi przebojami – "Bring Me To Life" i "My Immportal".

Reklama

"Fallen" przyniósł także grupie dwie nagrody Grammy – za Najlepszy Debiut oraz za Najlepsze Wykonanie Hard Rock. Płyta utrzymywała się w rankingu "Top 200" Billboardu przez ponad 100 tygodni i sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W październiku 2006 roku zespół wydał niecierpliwie wyczekiwany drugi album studyjny "The Open Door" nakładem Wind-up Records. Dotychczas kupiono ponad 5 milionów egzemplarzy tego wydawnictwa.

Po trzyletniej przerwie, w kwietniu 2009 roku grupa Evanescence rozpoczęła nagrywanie swojego trzeciego albumu studyjnego z producentem Nickiem Raskulineczem, który ma na koncie współpracę m.in. z Foo Fighters, RUSH, Stone Sour, Deftones i Alice in Chains.

Premierę płyty, która przez samą wokalistkę zespołu, Amy Lee zapowiadana jest jako jeszcze "lepsza, mocniejsza i ciekawsza" niż dotychczasowe dokonania Evanscence, zaplanowano na 10 października.