Na płytę trafiło 12 utworów wybranych przez producentów i muzyków, z którymi Amy pracowała przed, w trakcie, i po wydaniu albumów "Frank" i "Back To Black". Wyboru kompozycji dokonali wieloletni współpracownicy wokalistki, przyjaciel Mark Ronson i producent Salaam Remi.

Reklama

Mówi się, że na kilka miesięcy przed śmiercią Winehouse zaczęła zbierać materiał na nowy album. Na płycie ma znaleźć się m.in. piosenka opowiadająca o jej burzliwym związku z byłym mężem, Blakiem Civil-Fielderem. Jak sam przyznał, to on sprowadził piosenkarkę na złą drogę, mówiąc wprost, że że zrobił z Amy "ćpunkę".

Ponadto wiadomo już, że na krążku pojawi się ostatnia nagrana przez Winehouse piosenka, czyli duet z Tonym Bennettem - "Body and Soul" oraz nieznana dotąd aranżacja przeboju "Valerie" oraz pierwotna wersja hitu "Tears Dry".

Amy Winehouse, która od lat zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i od alkoholu, zmarła w swoim mieszkaniu, w Londynie 23 lipca. Po ponad 3-miesiecznym śledztwie w sprawie śmierci artystki ostatecznie ustalono, że była ona wynikiem "nieszczęśliwego wypadku", którego przyczyną był spożycie znacznie przekraczającej normę ilości alkoholu. Amy Winehouse została pochowana 26 lipca na żydowskim cmentarzu Edgwarebury Cemetery w Londynie.

W ciągu krótkiej kariery Amy zdobyła pięć nagród Grammy i nagrała dwa albumy studyjne pełne przebojów, takich jak "Back to Black", "Rehab", "Tears Dry On Their Own","You Know I'm No Good", czy "Love Is a Losing Game".

"Lioness: Hidden Treasures", trzeci album Amy Winehouse, niezaprzeczalnie jednej z najbardziej utalentowanych i oryginalnych artystek naszych czasów, ukaże się 5 grudnia.