Reedycja związana jest z 50-leciem istnienia zespołu i jest kolejnym, po "Exile On Main Street", jubileuszowym wydaniem najpopularniejszych albumów grupy. Płyta "Some Girls" zawiera przeboje takie jak "Miss You" czy "Beast Of Burden" i do dziś jest najlepiej sprzedającym się albumem zespołu.

Nagrany w 1978 roku album był próbą odnalezienia się zespołu w nowej muzycznej rzeczywistości disco i punk rocka. "Some Girls" to dokument przemian jakie zachodziły w grupie. "Po raz pierwszy czułem się jak w domu" - mówił o pracy nad płytą gitarzysta Ronnie Wood, który wcześniej dołączył do Rolling Stonesów zastępując Micka Taylora. Album powstawał w ciężkich dla dinozaurów rocka czasach, gdy na parkietach królował styl disco, a młodzieżowy bunt wyrażał się punk rockiem. Mick Jagger wraz z zespołem wiedzieli, że nie mogą pozostać obojętni na zmiany.

Muzycy postanowili uatrakcyjnić swój repertuar o takie utwory jak taneczne "Miss You", bluesowe "Beast Of Burden" czy przebój zespołu The Temptations "Just My Imagination (Running Away With Me)". Materiał okazał się dobrym sposobem na przypomnienie o sobie młodszemu pokoleniu i ponowne zajęcie należnego Stonesom miejsca w muzycznej hierarchii. Albumem "Some Girls" The Rolling Stones zainteresowali zupełnie nową generację fanów.

Dodatkowym aspektem płyty jest jej warstwa graficzna. Okładka autorstwa Petera Corristona przedstawiająca muzyków prowokacyjnie przebranych za kobiety (dokładnie za Marilyn Monroe, Lucille Ball, Judy Garland, Raquel Welsch i Farrah Farcett) wzbudzała równie duże kontrowersje co seksualne aluzje w tekstach Jaggera.

Po sukcesie reedycji płyty "Exile On Main Street" z 1972 roku, jubileuszowe wydanie "Some Girls" planowane jest w kilku edycjach: zarówno jako płyta wzbogacona o nieznany dotąd materiał odnaleziony przez producenta Dona Wasa, jak i kolekcjonerską wersję z nieznanymi dotąd fotografii zespołu autorstwa Helmuta Newtona, dodatkową koszulką, płytą DVD i kostką gitarową. Równolegle do sklepów trafi DVD z koncertem "Rolling Stones - Some Girls Live in Texas, 1978".