Siedemnasty krążek "Bossa" z premierowym materiałem będzie zawierał 11 utworów, w produkcji których udział wzięli Springsteen, Ron Aniello i Jon Landau.

Reklama

– Bruce dzieli się na tej płycie własną wizję nowoczesnego życia. Słowa jego piosenek opowiadają tu historię, jakiej nie usłyszycie nigdzie indziej a brzmienie jest jednym z najnowocześniejszych, jakie udało mu się kiedykolwiek uzyskać – tak manager Jon Landau opisuje proces powstawania albumu.

– Są tu jedne z najlepszych kompozycji w jego karierze i myślę, że płyta "Wrecking Ball" zachwyci zarówno starych fanów Bruce'a, jak i zupełnie nową publiczność – dodaje Landau.

Na ten rok zapowiadana jest długa trasa Springsteena zarówno po Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Bruce Springsteen jest amerykańskim gitarzystą, kompozytorem i wokalistą. Światową sławę przyniósł mu wydany w 1984 roku album "Born in the U.S.A.". Płyta była siódmą w dyskografii muzyka z New Jersey, ale przyniosła mu duży sukces komercyjny. W samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedano ją w nakładzie 15 mln kopii.

Rok po wielkim sukcesie płyty, Springsteen wziął udział, razem z artystami ze Stanów Zjednoczonych, w nagraniu piosenki "We Are the World" skomponowanej przez Michaela Jacksona i Lionela Richiego, w celu zbierania funduszy na walkę z głodem w Etiopii, spowodowanym suszą w 1984/1985 r.

W 1995 r. muzyk otrzymał Oscara i nagrodę Grammy za piosenkę "Streets of Philadelphia", którą nagrał do filmu "Filadelfia" z Tomem Hanksem w roli głównej.