"Homemade" to drugi album studyjny Karoliny Kozak. Debiutancki krążek – "Tak zwyczajny dzień" ukazał się na rynku w 2007 roku.

Reklama

Tym razem Kozak nawiązała współpracę z Katarzyną Piszek. To ona skomponowała, przy współudziale Karoliny, materiał na nowy album, zagrała na instrumentach klawiszowych i zajęła się produkcją muzyczną płyty. – Kasia jest dla mnie niesamowitą inspiracją. Jakkolwiek górnolotnie i banalnie to nie zabrzmi, ona komponując oddaje tej muzyce kawałek swojej duszy. Ja robię to samo. A dodatkowo zaskakiwałyśmy siebie na każdym kroku. Ona mnie każdą kolejną propozycją utworu, ja ją, jak się okazało, liniami wokalnymi, które przychodziły mi do głowy – mówi o współpracy obu pań Karolina Kozak.

Mam wrażenie, że przy tej płycie wszystko, co sobie wymarzymy – dzieje się... – wyznaje Karolina.

Miksem i masteringiem albumu zajął się Andrzej Smolik, a w nagraniach uczestniczyła niejedna znakomitość polskiej sceny. Marcin Ułanowski zagrał na perkusji, Bogdan Kondracki zagrał na basie i zaśpiewał w chórkach, a partie smyczkowe wykonali muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia. Na płycie znalazło się trochę "świeżej krwi" – Dawid Podsiadło, utalentowany 18-latek ze Śląska, zaśpiewał z Karoliną duet w utworze "Heart Pounding".