Menedżer zespołu poinformował, że proces miksowania dźwięku koncertu jest już w końcowej fazie i wydawnictwo powinno ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Zestaw złożony z płyty dvd i cd pod roboczym tytułem "Five" obejmie pełny występ Led Zeppelin, który miał miejsce w brytyjskiej The O2 Arena 10 grudnia 2007 roku.

Reklama

Koncert Led Zeppelin poświęcony założycielowi wytwórni Atlantic Records, Ahmetowi Ertegunowi zapisał się w historii muzyki, jako najbardziej pożądany pojedynczy występ: aż 20 milionów fanów złożyło zamówienia na bilety. Ostatecznie 20 tysięcy wejściówek w cenie 125 funtów rozlosowano wśród zarejestrowanych w sieci chętnych.

Zespół zagrał 16 piosenek i 2 bisy, prezentując przekrój swego muzycznego dorobku. Podczas koncertu Led Zeppelin po raz pierwszy wykonali na żywo utwory "Ramble On" oraz "For Your Life". Z nieznanych powodów Jimmy Page i koledzy pominęli jednak materiał z ostatniej płyty w swojej dyskografii – "In Through The Out Door".

Koncert zebrał entuzjastyczne recenzje i natychmiast pojawiło się zapotrzebowanie na jego komercyjne wydanie na dvd. Przez lata fani zespołu wymieniali się amatorskimi nagraniami z koncertu, a sam zespół odmawiał komentarza odnośnie oficjalnej publikacji. 9 września menedżer grupy potwierdził, że dvd jest gotowe.

Led Zeppelin zapracował sobie na status pionierów hard-rocka pierwszymi czterema płytami, wydanymi w latach 1969-71. Album "IV", z którego pochodzi najsłynniejsza kompozycja grupy "Stairway To Heaven" pokrył się w Stanach Zjednoczonych 23-krotną platyną, a sprzedaż na całym świecie sięgnęła 35 milionów. Po rozpadzie zespołu w 1980 roku Jimmy Page, Robert Plant i John Paul Jones kontynuują kariery muzyczne solo i od czasu do czasu spotykają się na jednej scenie przy okazji jednorazowych występów specjalnych macierzystej formacji.