John Travolta i Olivia Newton-John stanęli przy jednym mikrofonie dokładnie 35 lat po wspólnym występie w musicalu "Grease". Zamiast rozrywkowego repertuaru w typie słynnej piosenki "You're The One That I Want", para śpiewających aktorów sięgnęła po repertuar bożonarodzeniowy.

Reklama

– Chciałem, by nasza płyta kojarzyła się z bardziej intymną atmosferą świąt niż ostentacyjną celebracją – mówi Travolta. – Odkąd pamiętam, muzyka świąteczna rozbrzmiewała w moim domu i wprawiała całą rodzinę w odpowiedni nastrój. Życzyłbym sobie, żeby nasze nagrania miały podobną moc – dodał aktor.

Olivia Newton-John nie kryje wzruszenia, gdy opowiada o płycie "This Christmas". Czterokrotna zdobywczyni nagrody Grammy uważa, że praca w studiu z Travoltą była niczym innym, jak magią. – To niezwykłe, że po ponad trzydziestu latach wciąż znakomicie się rozumiemy i uzupełniamy – powiedziała wokalistka. – To kolejne niezwykłe doświadczenie na naszym wspólnym koncie – podsumowała.

AKPA

Do studia John Travolta i Olivia Newton-John zaprosili kilkoro znamienitych gości: Barbrę Streisand, Kenny'ego G, Chica Coreę, Cliffa Richarda, Jamesa Taylora, Tony'ego Bennetta i The Count Basie Orchestra. Nad subtelnymi aranżacjami utworów czuwał producent Randy Waldman.

Dochód ze sprzedaży płyty "This Christmas", której premierę zaplanowano na 12 listopada, przekazany zostanie fundacjom charytatywnym założonym przez Johna Travoltę i Olivię Newton-John.