Agnetha Faltskog powraca na scenę w towarzystwie producenta muzycznego Jorgena Elofssona, który ma na koncie współpracę z Britney Spears i Kelly Clarkson. Rzecznik prasowy artystki odmówił komentarza odnośnie repertuaru płyty, ale wątpliwym jest, by 62-letnia Faltskog sięgnęła po młodzieżowe brzmienia. Poprzednia płyta piosenkarki, wydana w 2004 roku "My Colouring Book" zawierała jej interpretacje standardów z lat 60.

Reklama

Blondwłosa była wokalistka grupy ABBA ostatni raz zaśpiewała premierowy materiał w 1987 roku. Na albumie "I Stand Alone" znalazły się utwory napisane specjalnie dla niej przez słynną Diane Warren, autorkę przebojów Cher oraz wokalistę Petera Ceterę. Płyta zebrała pochlebne recenzje i trafiła w gusta słuchaczy. Album utrzymał czołową pozycję szwedzkiej listy bestsellerów przez osiem tygodni i zdobył miano najlepiej sprzedającej się płyty roku.

Agnetha Faltskog urodziła się 5 kwietnia 1950 roku w szwedzkiej Smalandii. Swoją pierwszą piosenkę napisała w wieku sześciu lat. W 1967 roku zadebiutowała singlem "Jag var sa k"r", który poprzedzał jej pierwszy album wydany kilka miesięcy później. W 1971 roku wokalistka poślubiła muzyka Bjorna Ulvaeusa. Wraz z zaprzyjaźnioną parą – Fridą Lyngstad i Bennym Andersonem założyli zespół ABBA, który stał się jedną z największych sensacji w historii muzyki popularnej. Nagrywający w latach 1973-1981 zespół sprzedał 300 milionów płyt na całym świecie, a jego piosenki zainspirowały musical "Mamma Mia!", który odniósł ogromny sukces najpierw na deskach teatru a potem w wersji kinowej. W 2000 roku członkowie Abby odrzucili miliard dolarów, który oferowano im za reaktywację zespołu.