Elton John materiał na swój najnowszy album przygotował do spółki z wieloletnim partnerem muzycznym Berniem Taupinem oraz producentem T-Bonem Burnettem. Wszystkie kompozycje i teksty powstały w ciągu zaledwie dwóch dni latem 2012 roku i początkowo Elton John był bardzo zadowolony z efektu. – To najbardziej ekscytujący album, jaki zrobiłem od wielu, wielu lat! – zachwycał się muzyk.

Reklama

Euforia szybko ustąpiła jednak miejsca zwątpieniu w skomponowane piosenki. Wydanie planowanej na jesień 2012 roku płyty "The Diving Board" przesunięto z powodów "promocyjnych" na wiosnę 2013 r. Bernie Taupin wyznał jednak na swojej oficjalnej stronie internetowej, że premiera albumu nie odbędzie się wcześniej niż w maju.

Tekściarz zdradził również, że od stycznia będzie pracował z Eltonem Johnem nad poprawkami nagranych piosenek oraz zarejestruje nowe utwory, napisane w ostatnich miesiącach. Zmianie uległ także tytuł krążka – swoje 30. dzieło studyjne Elton John postanowił zatytułować "Voyeur".

Stylistycznie najnowsza płyta brytyjskiego gwiazdora nawiązywała będzie do jego wczesnych płyt. Producent T-Bone Burnett zadbał, by na pierwszy plan wysuwał się charakterystyczny wokal, fortepian, gitara basowa i perkusja. W piosenkach usłyszeć będzie można także gitarę i sekcję smyczkową, ale zabraknie instrumentów klawiszowych. Kompozytorem wszystkich piosenek jest sam Elton John.