Czwarty album Carli Bruni zatytułowany "Little French Songs", który piosenkarka zapowiadała już w grudniu 2010 roku ukaże się wiosną. To pierwsza płyta żony Sarkozy'ego od 2008 roku, tego samego, w którym Włoszka wyszła za mąż za ówczesnego prezydenta Francji.

Reklama

Agent Bruni poinformował, że płyta jest już praktycznie skończona. Nanoszone są jedynie ostatnie poprawki. Będzie to wyjątkowy album, bo "Little French Songs" jest hołdem Carli dla wielkich francuskich kompozytorów. Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich albumów Bruni sama napisała teksty i skomponowała muzykę.

Carla przyznała, że była szczęśliwa pracując nad nową płytą. Choć dobrowolnie zrezygnowała z kariery na czas prezydentury męża, to bardzo brakowało jej muzyki.

– To Carla dokonała tego wyboru. Postawiła na mężczyznę, którego kocha i z którym jest naprawdę szczęśliwa – powiedział w niemieckim radiu RTL agent artystki, Bertrand de Labbey.

Muzyka zajmuje zresztą bardzo ważne miejsce w życiu Bruni od dnia narodzin. Jej matka była pianistką, a ojciec znanym kompozytorem. Choć Włoszka zdobyła sławę jako modelka, to w 1997 roku zrezygnowała ostatecznie z modellingu, by realizować swoje muzyczne pasje, które odziedziczyła po rodzicach. Początkowo współpracowała z popularnym we Francji piosenkarzem Julianem Clerkiem. Potem postawiła na karierę solową, ale na jej pierwszy autorski krążek trzeba było czekać kilka lat.

Reklama

Jej debiutancki album "Quelqu'un m'a dit" ukazał się w kwietniu 2003 roku. Wydany w Europie krążek osiągnął wielki sukces zwłaszcza w krajach francuskojęzycznych, osiągając pierwsze miejsca na francuskiej i belgijskiej liście przebojów, a także zdobywając status platyny lub złota w kilku państwach europejskich oraz w Kanadzie. Kilka piosenek z debiutu Bruni zostało wykorzystanych w filmach, a utwór "Le plus beau du quartier" w 2006 roku został użyty w kampanii reklamowej H&M.

W połowie stycznia 2007 roku Carla Bruni wydała drugi album "No Promises", na którym po angielsku śpiewała teksty dawnych amerykańskich, angielskich i irlandzkich poetów. Sukces tego albumu był porównywalny z debiutem. Dyskografię Bruni zamyka wydany w 2008 roku album "Comme si de rien n',tait".