Prace "Heart Times" – nad trzecim solowym albumem Novika rozpoczęła wiosną dokładnie dwanaście miesięcy temu. Pomysły na nowe piosenki przychodziły w trakcie licznych zajęć. Od lat bowiem wokalistka wiedzie bardzo intensywne życie – prowadzi audycję w radiu, gra koncerty, w weekendy występuje klubowo w duecie z Mr. Lexem, czasem też w towarzystwie kolektywu Beats Friendly, udziela się wokalnie w nagraniach różnych producentów a prywatnie – spełnia się jako młoda mama.

Reklama

Zarysy melodii powstawały często w podróży. Novika rejestrowała je w telefonie, by potem rozwinąć w domu, wzbogacając o kolejne akordy i pierwszych parę linijek tekstu. Tak opracowane pomysły trafiały potem do wieloletniego producenta nagrań Noviki – Bogdana Kondrackiego. Efektem jest płyta, która łączy w sobie melancholię "Tricks Of Life" z tanecznym klimatem "Lovefinder", dwóch poprzednich albumów wokalistki. Sama Novika ucieka jednak przed tak prostymi skojarzeniami mówiąc: – Trudno określić ten album stylistycznie. Jest dość zróżnicowany, w większości przesiąknięty elektroniką, ale są też momenty akustyczne.

Album "Heart Times" ukaże się już 12 kwietnia i wsparty będzie kwietniowo-majową trasą koncertową. Novika wystąpi w Katowicach, Zakopanem, Krakowie, Poznaniu i Sopocie. Wokalistka pojawi się także w Warszawie, jako jedna z gwiazd Free Form Festival.