Do Łodzi muzycy przyjadą po niedzielnym występie w Zurychu. Później udadzą się do Kopenhagi. W sumie w ramach trasy zorganizowanej z okazji 35-lecia płytowego debiutu Toto odbędzie się 40 koncertów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Trasa zakończy się 14 września występem w amerykańskim mieście Chandler.

Reklama

W Atlas Arenie muzycy wystąpią w dniu, w którym lider grupy, jej pianista i wokalista David Paich będzie obchodził 59 urodziny. Obok niego na scenie pojawią się też: Steve Lukather (gitara i wokal), Steve Porcaro (keyboard i wokal), Joseph Williams (główny wokal), Simon Phillips (perkusja) i Nathan East, który jako gość specjalny zagra na gitarze basowej.

Grając w takim składzie muzycy zarejestrują pierwsze koncertowe DVD po dziesięcioletniej przerwie. Poprzednie takie wydawnictwo ukazało się w 2003 roku i zostało nagrane podczas koncertu w Amsterdamie, który również odbył się w ramach jubileuszowej trasy zespołu.

Grupa Toto na muzycznej scenie pojawiła się w roku 1977. W kolejnym roku, 1978, do sprzedaży trafił pierwszy album zespołu zatytułowany "Toto". Od tamtej pory grupa wydała w sumie 17 płyt, które na całym świecie kupiło ponad 35 mln fanów. Wśród najbardziej znanych utworów Toto są m.in.: "Africa", "Rosanna", "Hold the line", "I will remember" i "Stop loving you", które w nowych aranżacjach zespół ma zaprezentować również podczas łódzkiego koncertu.