Album zawiera 12 utworów. Materiał na płytę nagrywano w 1981 roku w Nashville oraz w 1984 roku w Los Angeles. Na odnalezionym krążku Casha usłyszymy dwie piosenki wykonane z żoną, June Carter Cash oraz jeden kawałek nagrany wspólnie z przyjacielem i bliskim współpracownikiem, Waylonem Jennigsem.

Reklama

Płyta "Out Among the Stars" powstała dla wytwórni Columbia Records, która na początku lat 80., widząc osobiste i zawodowe problemy Casha, zaproponowała legendarnemu Man in Black współpracę z Billym Sherrillem, producentem i ikoną gatunku countrypolitan. Zrealizowany materiał odłożono jednak na półkę.

Archiwalne nagrania w domu Johnny'ego Casha i June Carter Cash odnalazł ich syn, John Carter Cash. – Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy odnaleźliśmy ten materiał. To przecież piękne nagrania, których nikt nigdy nie słyszał. Głos taty w tamtym okresie był w najlepszej formie – wyjawił John Carter Cash. Płyta ukaże się 25 marca nakładem Columbia/Legacy Records.

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. W 2005 roku powstał film "Spacer po linie" z Joaquinem Phoenixem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.