W zestawie znajdzie 15 zupełnie nowych utworów, zaśpiewanych charakterystycznym, zachrypniętym głosem wokalisty. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Mieczysław Jurecki, wszystkie teksty na płytę napisał Andrzej Kuryło. – To jeden z najlepszych albumów, jakie nagrałem. Polecam wszystkim, a dedykuję mojej żonie Jadwidze – mówi o swoim najnowszym krążku Felicjan Andrzejczak.

Reklama

Andrzejczak zadebiutował w 1979 roku na Krajowym Przeglądzie Piosenki Polskiej w Opolu. Zasłynął jednak przede wszystkim jako wokalista Budki Suflera, do której przystąpił w 1982 roku. Śpiewał w niej niespełna rok, ale na trwałe zapisał się w historii polskiej muzyki dzięki wykonaniu piosenki "Jolka, Jolka pamiętasz". Głos Andrzejczaka słychać również w utworach "Noc komety" i "Czas ołowiu".

Debiutancki solowy album Felicjana Andrzejczaka ukazał się w 1987 roku. Od tamtej pory wokalista wylansował przeboje "Życzę ci szczęścia", "Biegnę jak maratończyk" czy "Jak jeździec donikąd". Nagrywał też piosenki na płyty innych wykonawców ("Żeglując w dobry czas" Katarzyny Goertner), występował w duetach (z dziesięcioletnią Natalią Kukulską nagrał piosenkę "Pan Samochodzik i niesamowity dwór"), użyczał swojego głosu do piosenek filmowych ("Latające machiny kontra Pan Samochodzik").