Obraz nosi tytuł "The Cold Lands", a jego bohaterem jest chłopiec Atticus (Silas Yelich), który po śmierci matki ucieka do lasu. Błąkając się spotyka Cartera (Peter Scanavino) palącego trawkę luzaka, który mieszka w samochodzie i sprzedaje ręcznie robione naszyjniki na festiwalach.

Reklama

W pracy nad soundtrackiem, Stipe'a wspomógł go Andy LeMaster. – Jest wspaniałym producentem i równie wspaniałym człowiekiem – zachwala wokalista. – Zgłosiłem się do niego, bo wiedziałem, że jak się zapędzę w róg, on mnie z niego wyciągnie. Poza tym wiedziałem, że będzie to bezstresowa współpraca. To pierwsza muzyka, jaką zrealizowałem od rozpadu R.E.M., więc oczywiście był to dla mnie bardzo ważne.

W rolach głównych występują także Lili Taylor, John Ventimiglia, Maggie Low, Peter Scanavino i Tom Gilroy, który też jest autorem scenariusza.

W listopadzie 2011 roku ukazała się pożegnalna składanka formacji R.E.M., "Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage: 1982 - 2011". Podczas kariery grupa zarejestrowała 15 albumów studyjnych. Ostatni longplay to "Collapse into Now" z marca 2011 roku.