W ciągu trzech lat doczekamy się wydawnictwo dokumentujących działalność gitarzysty jako członka grupy R&B, Curtis Knight and the Squires. Materiał powstawał między 1965 a 1967 rokiem. Utwory przeszły właśnie w posiadanie spadkobierców muzyka (Experience Hendrix LLC) oraz oddziału Sony, Legacy Recordings, co umożliwia ich wydanie. Nagrania zostaną zremasterowane, odpowiednio zmiksowane, a nad wszystkim czuwać będzie Eddie Kramer, wieloletni inżynier dźwięku Hendriksa.

Reklama

Gitarzysta nie był fanem tych numerów – kiedy w lutym 1968 roku pokazało się wydawnictwo "Jimi Hendrix Plays, Curtis Knight Sings", nazwał je zawstydzającym.

Jimi Hendrix uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Rozwijając nowatorskie techniki gry na instrumencie oraz eksperymentując z szeroką gamą brzmień, przyczynił się do rozwoju gry na gitarze elektrycznej. Wydawszy zaledwie trzy albumy studyjne, artysta zmarł w roku 1970 w wieku 27 lat. Obecnie trwają prace nad dwoma filmami o artyście. Pierwszy to "All Is By My Side" z André 3000 z OutKast w roli głównej, drugi "Jimi", gdzie muzyka sportretuje Anthony Mackie.