Materiał na album "To, czego pragniesz" powstał we współpracy z perkusistą Karolem Ludewem i basistą Piotrem Leniewiczem. Premierę wyznaczono na 20 kwietnia. – Płyta jest odmienna od wszystkich poprzednich. Spokojniejsza, więcej w niej gitarowych melodii, przestrzeni, oddechu – wyjaśnia artysta. – Jest zamknięciem przeszłości i otworzeniem kolejnego rozdziału mojej muzycznej historii. Osobista, intymna, odzwierciedla mnie takiego, jakim jestem dziś. Jest na niej dwanaście piosenek, dopełniających się i uzupełniających, ale każda z nich ma też swoje własne życie. Zaprasza do wspólnej podróży w świecie, w którym żyję, w moim śnie.

W nagraniach udział wzięli także Michał Jelonek (skrzypce), Marcin Krakowiak (wiolonczela), Katarzyna Wiercińska i Stanisław Karpiel (chórki).

Tomek Lipiński to wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Od 1979 roku jest współtwórcą polskiej sceny muzyki rockowej, nowofalowej i punkowej, założycielem Tiltu, Brygady Kryzys czy Fotoness. 17 kwietnia ukaże się książka "Dziwny, dziwny, dziwny" będąca owocem rozmów Tomka Lipińskiego i Piotra Bratkowskiego.