Niebawem ukaże się film dokumentalny prezentujący kulisy powstawania dzieła, zatytułowany "Hand Like a Hand Grenade". Obraz trafi do kin w Stanach Zjednoczonych 15 października. Reżyserii archiwalnego materiału podjął się John Roecker. Plakatem promujący "Hand Like a Hand Grenade" można zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu, pod tym adresem.

Reklama

– Już wtedy mówiłem Billie Joe Armstrongowi, żeby nakręcili film o tym krążku, ale wspominał, że nigdy im to nie wychodziło – komentuje Roecker. – Zasugerowałem, by po prostu robili swoje przy włączonych, rozstawionych po kątach studia nagraniowego kamerach. To były czasy, gdy film "Some Kind of Monster" wydała Metallica. Było to dzieło, które pokazywało zespół na granicy artystycznej zapaści i bezsilności. Opowiedziałem o tym Billiemu. Myślał, że porzuciłem pomysł, skoro w Green Day wszystko działało bez zarzutu. Wręcz przeciwnie! Film nie pokazuje dramatu i walki, a zespół będący u szczytu swoich możliwości. To obraz, który inspiruje, mimo że jest skromną produkcją.

Album "American Idiot" nazywano punk-operą i symbolem opozycji wobec polityki ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha. Krążek zdobył nagrodę Grammy dla rockowego albumu roku i pokrył się sześciokrotną platyną. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy.

Studyjną dyskografię Green Day zamyka trzyczęściowa seria "!Uno!!Dos!!Tré!" z 2012 roku.