Pomysł na wspólną płytę, zatytułowaną po prostu "Borysewicz Brzozowski", pojawił się pod koniec zeszłego roku. – Obaj wspólnie doszliśmy do wniosku, że możemy połączyć siły i zrobić coś znakomitego muzycznie dla każdego z nas – mówi Rafał Brzozowski. – Zawsze szukam jakości i nowych inspiracji. Nie zamykam się na nowe brzmienia, wręcz przeciwnie, zawsze mnie one inspirują w moich różnorodnych działaniach muzycznych – dodaje Jan Borysewicz. Jako twórca jestem zapraszany przez wielu artystów i producentów do przeróżnych projektów. Z niektórych zaproszeń korzystam, a z innych nie. Projekt z Rafałem Brzozowskim wydał mi się ciekawy, dlatego się zaangażowałem.

Reklama

Singlem promującym album jest utwór "Słowa na otarcie łez". Utwór dostępny jest do odsłuchu pod tym adresem. Za produkcję i aranżacje odpowiedzialny jest Rafał Paczkowski (m.in. Bajm, Lady Pank, Edyta Bartosiewicz). Teksty napisał Wojciech Byrski.

W listopadzie 2014 roku ukazał się album "Bal maturalny" Jana Borysewicza i producenta Roberta M (Rozbójnik Alibaba). Także w listopadzie 2014 roku Rafał Brzozowski wydał swój ostatni krążek "Na święta".