"Stephen uwielbiał dostarczać rozrywkę - wyjaśnił Shane Lynch, kolega z zespołu. - Kochał ten biznes. Został do tego stworzony i fakt, że nagrywaliśmy album stał się dla niego całym światem".

Pozostali muzycy Boyzone - Lynch, Ronan Keating, Keith Duffy i Mikey Graham chcą wykorzystać materiał, który powstał jeszcze przed śmiercią Gately'ego. "Mamy kilka piosenek z wokalem Stephena - dodał Keating. - To dla nas bardzo ważne, a myślę, że fani również to docenią".

Gately i jego koledzy wznowili działalność jako Boyzone w roku 2008, aby przygotować się do scenicznego powrotu. Ich studyjną dyskografię zamyka krążek "By Request" z 1999 roku (ostatnim była kompilacja "Back Again... No Matter What" z zeszłego roku).

To jednak nie wszystko, co zespół przygotowuje w hołdzie zmarłemu 10 października na Majorce koledze. Gately kończył właśnie pracę nad książką dla dzieci "The Tree Of Seasons". Przedwczesna śmierć uniemożliwiła mu dokończenie dzieła, ale Ronan Keating zapewnia, że książka ujrzy światło dzienne.

"Zostało tylko kilka stron - oświadczył wokalista na pogrzebie muzyka. - Ci, którzy go kochali, a jest ich tu wielu, zrobią wszystko, co możliwe, aby skończyć tę książkę".