W 1996 roku wykonano trójwymiarowe skany muzyka, które mogą posłużyć do odtworzenia go w świecie wirtualnym.

Reklama

"Dane siedzą w naszych archiwach i skarbcach - wyjaśnił pragnący zachować anonimowość biznesmen, będący właścicielem skanów. - Na tych plikach uwieczniliśmy Michaela w wieku 38 lat, zanim jego nos został zdeformowany. To najlepsze lata jego życia".

Tym sposobem, w razie problemów finansowych, spadkobiercy Michaela będą mogli w nieskończoność przywoływać go do życia, aby zarobił na rodzinę trochę pieniędzy. Czyżbyśmy mieli do czynienia z pierwszym prawdziwie nieśmiertelnym człowiekiem nowego millenium? Niekoniecznie, choć z artystą, którego wizerunek jest po śmierci nieumiarkowanie eksploatowany - i na którym to procederze zarabia się spore pieniądze - z pewnością.

Jak wyglądał Michael przed trzynastu laty? Był rok po wydaniu albumu "HIStory" i w związku z promocją krążka, odbywał trzecie i ostatnie w karierze międzynarodowe tournee (20 września 1996 roku zawitał do Polski). Na żywo zobaczyło go wtedy ponad 4,5 miliona osób, znacznie więcej natomiast podziwiało choćby za sprawą tego klipu:

p