Inne
Reklama
Inne

Ostatni krążek obchodzącego w zeszłym roku 12-lecie istnienia zespołu zdobył tytuł najlepszego albumu w kategorii "world music", wyróżnienie magazynu muzycznego "Popmatters". Periodyk umieścił także "Infinity" na 39. miejscu podsumowania najlepszych albumów 2009 roku.

My tak pisaliśmy o płycie: "Członkowie Kapeli wciąż są mocno osadzeni w kulturze Europy Wschodniej, kiedy sięgają po tradycyjne teksty czy z pełnym przekonaniem przearanżowują kujawiaki, oberki i polki. Efekt za każdym razem potrafi jednak zaskakiwać" (więcej >>), tymczasem za Oceanem chwalą "Infinity" za to, że "połączył wpływy muzyki afro-amerykańskiej z muzyką wschodnioeuropejską i bałkańskimi wokalami".

Z kolei grupa Adama "Nergala" Darskiego "rządzi" zestawieniem brytyjskiego magazynu "Terrorizer". Podczas, gdy w zeszłym roku Behemoth pojawił się w rankingu zaledwie trzy razy, teraz zasłużył na wyróżnienie dziewięciokrotne!

Według czytelników "Terrorizera" Behemoth to najlepszy zespół i najlepszy zespół koncertowy, natomiast Nergal to najlepszy wokalista, gitarzysta i osobowość roku. Tomasz "Orion" Wróblewski triumfował w kategorii najlepszy basista, a Zbigniew "Inferno" Promiński - perkusista roku.

Nie obyło się bez nagród dla najnowszej płyty zespołu. Brytyjczycy uznali "Evangelion" najlepszym albumem roku 2009 z najlepszą okładką.