Grupa, która działa od 1992 roku, doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Zespół stworzył muzykę na potrzeby takich obrazów, jak "Desperado" czy "Od zmierzchu do świtu", gdzie również pojawił się w roli muzyków - wampirów. Lider zespołu - Tito Larriva ma także na swoim koncie liczne role filmowe, np. zagrał on szaleńca w "Million Dolar Hotel" Wima Wendersa.

W 1997 roku ukazał się długo oczekiwany debiut Tito & Tarantula, świetnie przyjęty krążek "Tarantism", a już 2 lata później swoją premierę ma kolejny album "Hungry Sally & Other Killer Lullabies", gdzie zespół znowu przy wykorzystaniu bardziej i mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (jak np. skrzypce czy mandolina), stworzył zupełnie nową i ekscytującą jakość w muzyce.

W kwietniu 2008 roku premierę miał piąty longplay w dyskografii formacji - "Back into the Darkness". Na polskim rynku krążek ukazał się 12 stycznia 2009 roku. Na polskich koncertach zespołu na pewno nie zabraknie nie tylko kompozycji z ostatniego krążka, ale również i tych najbardziej klasycznych, jak "After Dark", "Back to the House That Love Built" czy "Strange Face of Love".

Oto harmonogram występów:

  • 9 marca - Wrocław, klub Od Zmierzchu do Świtu (bilety: 85 zł/ 95 zł w dniu koncertu)
  • 10 marca - Katowice, klub Rialto (bilety: miejsca stojące: 80 zł/ 90 zł w dniu koncertu; miejsca siedzące: 70 zł/ 80 zł w dniu koncertu)
  • 11 marca - Kraków, klub Rotunda (bilety: 80 zł/ 90 zł w dniu koncertu)
  • 12 marca - Warszawa, klub Proxima (bilety: 80 zł/ 90 zł w dniu koncertu)

Start koncertów godzinie 20.00, otwarcie bram godz. 19.00.