17 stycznia zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń od zespołów zainteresowanych udziałem w konkursie. W środę 20 stycznia o 12.00 zostanie podana lista wykonawców, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu oraz rozpocznie się głosowanie internautów. Pięć zespołów, które utrzyma największą liczbę głosów pojawi się we Wrocławiu, w koncercie laureatów, aby grać na jednej scenie z Jarboe oraz Nachtmysium. Tego dnia ich występy oceniać będzie jury, które wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest udział w Asymmetry Festivalu II i sesja nagraniowa.

Reklama

Jarboe to niewątpliwie żywa legenda sceny eksperymentalnej. Przez kilkanaście lat współtworzyła prekursorski i bardzo wpływowy projekt o nazwie Swans (z Michaelem Girą). W 1991 roku rozpoczęła karierę solową. Na koncie ma niezliczoną liczbę albumów, z których każdy można by wrzucić do innej szuflady muzycznej. Lista wykonawców, z którymi Jarboe współpracowała przekracza setkę. Nagrywała z Neurosis, A Perfect Circle, Pucifer, Jesu, Nickiem Cavem czy Philem Anselmo znanym z Pantery czy Down.

Nachtmystium to natomiast psychodeliczny black metal z Chicago. W ich przypadku black metal to tylko punkt wyjścia do dalszych eksperymentów. Albumy oraz żywiołowe koncerty kapeli sprawiły, że zespół został uznany jako grupa, która w sposób istotny kreuje współczesne oblicze metalu. Na koncercie w Firleju będzie promował nową płytę "Addicts: Black Meddle Pt. II", która ukaże się w tym roku.

Bilety w cenie 25 złotych na finał Neuro Music już w przedsprzedaży: Ticketpro.pl, Eventim.pl i Tickeportal.pl.