Gaba Kulka funkcjonuje na rynku fonograficznym od roku 2003, kiedy własnymi siłami nagrała i wydała album "Between Miss Scylla and a Hard Place". Kolejne wydawnictwo, "Out", pojawiło się w roku 2007. W maju 2009 roku do rąk fanów trafił najnowszy longplay artystki, "Hat, Rabbit". Płyta pokryła się złotem, a Gaba została uhonorowana Mateuszem Trójki oraz nominacją do Paszportu "Polityki".

Reklama

Kariera muzyczna Berry zaczęła się od fascynacji teatrem. Szlifując warsztat aktorski, potwierdzała również muzykalność, umiejętność operowania symbolem i metaforą w komponowanych przez siebie piosenkach. Spotkanie z jazzowym kompozytorem Manou i gitarzystą Lionelem Dudognonem zaowocowało dwunastoma utworami.

Od tej chwili kariera artystyczna Berry nabrała tempa. Pierwszy album wokalistki, "Mademoiselle", to melanż pastelowych barw złamanych czernią, który zaczarował nie tylko publiczność francuską, ale również holenderską, niemiecką i portugalską.Bilety na marcowy występ wokalistek w przedsprzedaży kosztują 33 zł (miejsca stojącę), 45 zł (miejsca siedzące), a w dniu koncertu odpowiednio 43 zł i 55 zł.