Babylon Circus pochodzi z francuskiego miasta Lyon. Powstali w 1995 roku. Ich brzmienie to paradoksalny koktajl folkloru wschodniej Europy z francuskimi neorealistycznymi piosenkami, miejskim reggae, wybuchowym ska i jazzem oraz punkiem i dubem.

W Polsce można ich było usłyszeć w sierpniu 2001 r., a także Przystanek Woodstock 2006, Reggae Dub Festivalu w Bielawie w 2007 roku oraz w Zielonej Górze w 2009 roku.

Do Polski powracają z nowym albumem i zupełnie nowym obliczem przesiąkniętym duchem chanson. Słuchając krążka “La Belle Etoile” odnosi się wrażenie, że są bardziej francuscy niż paryskie bagietki, ale naprawdę dopiero koncerty ukazują niesamowitą dynamikę I teatralność ich twórczości.


Zespół przybywa do nas prosto z australijskiej trasy, aby zagrać we wrocławskim klubie WZ w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej (24 marca) oraz w ramach festiwalu Francophonic w warszawskiej Stodole (25 marca, support: zespół Skankan). Bilety na ich występ kosztują w przedsprzedaży 45 zł, w dniu koncertu 55 zł. Wejście na koncert od godz. 19.


Przypomnijmy, że oprócz Babylon Circus w ramach Francophonic Festival usłyszymy Gabę Kulkę i Berry oraz Rokię Traoré.