"Najpierw wybieram się do Europy z symfonicznymi koncertami, a potem w sierpniu wracam znów do Europy (w tym do Grecji i Armenii), gdzie z Flying Cunts of Chaos będę już grał utwory z nowego albumu. We wrześniu i październiku pełna trasa po Stanach" - pisze Tankian.

Reklama

Wcześniej artysta zapowiadał, że dzieło będzie nosić tytuł "Imperfect Harmonies" i ukaże się późnym latem. "Pod wieloma względami >>Imperfect Harmonies<< będzie rockową płytą, z mocnymi fragmentami, aranżacje będą jednak zupełnie inne" - wyjaśnia muzyk. "Owszem, żywa perkusja, bas i gitary są obecne, dominuje jednak elektronika i motywy orkiestrowe. Nazywam tę muzykę >>electro-orkiestro-jazz-rockiem<<, ponieważ wszystkie te elementy znaleźć można w piosenkach. Jest kilka bardziej oszczędnych numerów, większość to jednak ściana dźwięku. Połączenie elektroniki i symfonicznego brzmienia nie jest popularne, jedna część jest bowiem syntetyczna, druga organiczna, ale mnie chyba udało się połączyć te kolory w całość.

Solowy debiut frontmana System of a Down, "Elect The Dead", miał premierę w październiku 2007 roku. 15 marca ukazał się jego koncertowy odpowiednik "Elect The Dead Symphony". 20 czerwca Tankian wystąpi w warszawskim Parku Sowińskiego.