Po raz drugi Inicjatywa Wolna Białoruś, przy współpracy z urzędem miasta i TVP, organizuje koncert "Solidarni z Białorusią". Swoje poparcie dla inicjatywy zamanifestują m.in. Maleo Reggae Rockers, Kayah, Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Lech Janerka, Adam Nowak, Sidney Polak, Janek Pęczak, Vavamuffin, Gutek oraz Sofa. Obok polskich gwiazd wystąpią również białoruscy muzycy. Artyści zaśpiewają m.in. utwory Boba Marleya - muzyczne hymny wolności.

Tegoroczny koncert nieprzypadkowo odbędzie się 25 marca. Na ten dzień przypada białoruskie święto narodowe - Dzień Woli. "Chcemy, aby 25 marca stał się coroczną okazją do zamanifestowania polskiej solidarności z walczącymi o swoją wolność Białorusinami" - podkreśla Franek Burski z Inicjatywy Wolna Białoruś.

"Solidarni z Białorusią" to nie tylko koncert, ale i ogromna akcja, nagłaśniająca problemy Białorusi, promująca ideę demokratyzacji tego kraju. Pierwszy koncert odbył się w zeszłym roku na Rynku Nowego Miasta w Warszawie.

W tym roku "Solidarni z Białorusią" spotkają się w niedzielę 25 marca o godz. 19.00 na placu Zamkowym w Warszawie. Ci, którzy nie dotrą na miejsce, będą mogli obejrzeć koncert w TVP1 i TV Polonia o 21:10.