Jak podali organizatorzy Metal Hammer Festival, koncert Chrisa Cornella został odwołany z powodu nadwyrężenia strun głosowych. W trosce o zdrowie artysty, management zdecydował się odwołać 3 pierwsze europejskie koncerty: polski, węgierski oraz austriacki.

Po zakończonej trasie w Stanach, lekarze zdiagnozowali u artysty nadwyrężenie strun głosowych i zalecono mu tygodniowy odpoczynek. Jednakże po wczorajszych specjalistycznych konsultacjach okazało się, że lekarze zalecili artyście kolejne 5 do 7 dni rekonwalescencji, zabraniając jednocześnie wszelkich występów na koncertach. Najprawdopodobniej pierwszy koncert w Europie artysta zagra dopiero 17 sierpnia, na belgijskim festiwalu Pukkelpop.

Chris Cornell przeprosił swoich fanów w oficjalnym oświadczeniu: "Z prawdziwym żalem odwołuję te koncerty i przepraszam Was za zaistniałą sytuację, ale obiecuję Wam, że zagram u Was, kiedy tylko pojawi się taka możliwość. W szczególności przepraszam swoich fanów w Polsce, bo nigdy wcześniej nie miałem okazji grać w Waszym kraju również z moimi poprzednimi formacjami i liczyłem na to, że będzie to fantastyczny występ".

Organizatorzy festiwalu zapewniają, iż w związku z niemożnością znalezienia w tak krótkim okresie czasu odpowiedniego zastępstwa, pozostałe zespoły zagrają dłuższe sety, aby zapełnić powstałą lukę w programie. Management zespołu TOOL, już potwierdził, że ich występ potrwa ponad 100 minut.

Reklama