Oprawą graficzną autorskiego projektu Gahana zajął się wybitny holenderski fotograf Anton Corbijn, który współpracuje m.in. właśnie z Depeche Mode oraz U2 czy Metallicą. "Kingdom" można ściągać w formacie MP3 - w cenie 99 angielskich pensów za "egzemplarz".

Pierwsze solowe przedsięwzięcie Gahana "Paper Monsters" z 2002 r. utrzymane było w stylistyce rockowej. "Hourglass" z kolei - jak donosi sam artysta za pośrednictwem swojej strony www.davegahan.com - bardziej przypominać będzie elektroniczne brzmienia znane z twórczości brytyjskiej supergrupy. Nieprzeciętny kompozytorski talent Davida Gahana można było niedawno docenić, słuchając ostatniej płyty Depeche Mode "Playing the Angel" (2005), na której znalazły się trzy piosenki jego autorstwa: "Nothing’s Impossible", "I Want It All" oraz "Suffer Well".

W wielu wywiadach Gahan podkreślał, że decyzja o rozpoczęciu solowej kariery wiązała się z poważnym kryzysem, jaki przeszedł w połowie lat 90. Uzależnienie od heroiny doprowadziło wówczas Gahana na granicę śmierci (na skutek przedawkowania narkotyków jego serce zatrzymało się na kilkadziesiąt sekund). Szczęśliwie muzyk przezwyciężył nałóg, rozpoczął proces intensywnej rehabilitacji i zdołał odbudować kompletnie zniszczone zdrowie. Wynajął również nauczyciela śpiewu i osobistego trenera jogi. Na efekty nie trzeba było długo czeka. Na trzech ostatnich albumach Depeche Mode: "Ultra" (1997), "Exciter" (2001) oraz wspominanym "Playing the Angel", głos Gahana brzmi wprost doskonale.

Wśród internetowej społeczności fanów Depeche Mode pojawiła się ostatnio informacja, że kolejnej płyty zespołu możemy spodziewać się już w przyszłym roku. Z tego właśnie powodu David Gahan nie planuje podobno żadnej trasy koncertowej promującej "Hourglass". Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam zapewne poczekać do oficjalnej premiery albumu. Przypomnijmy, że w 2003 r. artysta zagrał koncert w katowickim Spodku.

Reklama