"Dziś wieczorem bardzo się denerwowałam, że zawiodę moi fanów" - powiedziała w niedzielę Lady GaGa ze łzami w oczach, odbierając nagrodę za teledysk roku.

Reklama

"Bad Romance" zatriumfował ponadto w kategoriach: najlepszy kobiecy teledysk, najlepsze taneczne wideo, najlepsze wideo pop; wideoklip został nagrodzony również za choreografię, montaż i reżyserię.

Nominowana w 13 kategoriach Lady GaGa dostała też jedną statuetkę za najlepsze wideo do piosenki "Telephone", zaśpiewanej z Beyonce.

Znana z ekscentrycznego stylu ubierania się 24-letnia Lady GaGa, za każdym razem, kiedy pojawiała się na scenie, miała na sobie co innego. W jednym z trzech wystąpień na niedzielnej gali - wręczania pozostałych nagród nie rejestrowały kamery - była ubrana w coś, co przypominało olbrzymi czarny worek na śmieci - pisze Reuters.

Na tegorocznym rozdaniu nagród za najlepsze teledyski MTV wyróżniono także Eminema, który dostał jednak tylko dwie statuetki za wideo do utworu "Not Afraid" - uznano go za najlepszy męski teledysk i hip-hopowy teledysk roku.