Utwór nosi tytuł "Why Me, Lord" i został nagrany w 1981 roku. Jego autorem jest Kris Kristofferson, a za produkcję odpowiadał Billy Sherrill. Numer, który zapomniany zalegał w archiwach, teraz zostanie wydany na kompilacji "Rare Genius: The Undiscovered Masters", stanowiącej kolekcję rarytasów niewidomego artysty. Dzieło trafi do sprzedaży 26 października. Istnienie piosenki pozostawało w tajemnicy, dopóki w maju nie odkryto listu, jaki legenda country napisała do kolegi po fachu.

Reklama

- Jestem tak dumny, gdy mówię ludziom, że nagrałem z Tobą piosenkę - pisał Cash. - Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ta taśma. Aranżacje nie są imponujące, a ja nie śpiewam najlepiej, ale sądzę, że fanom spodoba się klimat i jakość tego utworu. Chciałbym to wydać na singlu dla CBS, jeśli się zgodzisz. Tantiemami podzielilibyśmy się równo. Czy pasuje Ci taki układ?

Chociaż Charles przystał na warunki Casha, z niewiadomych przyczyn numer nigdy się nie ukazał. Przypomnijmy, że Ray Charles zmarł 10 czerwca 2004 roku w Beverly Hills. Johnny Cash umarł 12 września 2003 roku.