Nagrywanie przebojów innych wykonawców zawsze było dobrym sposobem na zarobek, rzadko jednak pokrywało się z sukcesem artystycznym – przykładem seria płyt Roda Stewarta z coverami. Swoim albumem "The Imagine Project" Herbie Hancock pokazał, że można połączyć jedno i drugie.
Reklama
Album sprzedaje się znakomicie (2. miejsce na liście Billboard Jazz Albums, Złota Płyta w Polsce) i jest przy tym doskonałym daniem muzycznym dla jazzowych maniaków, ale też fanów ambitnego popu. Członek najsłynniejszej sekcji rytmicznej modern jazzu w zespole Milesa Davisa, pionier tanecznego funk jazzu, 12-krotny laureat nagród Grammy, zaprosił na nagrania 66 muzyków. Bawi się z nimi muzycznymi klasykami: "Imagine" Johna Lennona, "Don’t Give Up" Petera Gabriela, "The Times They Are a-Changin" Boba Dylana i beatlesowskim "Tomorrow Never Knows".Imponuje rozpiętość gatunków, w której operują zaproszeni przez pianistę artyści. Mamy Pink i Seala, legendę jazzowego bassu Marcusa Millera, Jeffa Becka ("Imagine"), Johna Legend ("Don’t Give Up"), Los Lobos ("Tamitant Tilay/Exodus"), Anoushka Shankara, Chaka Khan, Wayne’a Shortera ("The Song Goes On") i Dave’a Matthewsa ("Tomorrow Never Knows"). Dzięki nim na płycie nie brakuje elementów muzyki hinduskiej, latynoskiej, afrykańskiej, bluesa, soulu, rocka i r’n’b. To muzyczny koktajl zatopiony w jazzowym sosie, bo to przecież pianino Hancocka jest tu najważniejsze.
Oczywiście na trasie koncertowej nie towarzyszą mu zaproszeni na płytę goście – gdyby tak było, to koncerty te byłyby największym muzycznym wydarzeniem tego roku. Na scenie nie zabraknie jednak wybitnych muzyków sesyjnych. Z Herbiem wystąpią m.in.: znakomity klawiszowiec Greg Phillinganes (współpracował z Jacksonem, Claptonem i Arethą Franklin), wokalistka Kristina Train oraz gitarzysta Lionel Loueke z Beninu. Co ważne, Hancock na scenie stara się nad nimi nie dominować. Każdy z muzyków ma czas na solówki i improwizację. Sam Hancock potrafi podczas jednego numeru zagrać na trzech różnych instrumentach klawiszowych. Jednym słowem nudy w programie nie ma.
DEUTSCHE BANK INVITES:
HERBIE HANCOCK | Warszawa, Sala Kongresowa | 29 listopada

Mamy dla naszych internautów dwa podwójne zaproszenia na ten wspaniały koncert. Wystarczy, że wyślesz maila na adres konkursy@dziennik.pl, w tytule wpisując HANCOCK. Koncert rozpoczyna się o 20.00.