W Sylwestra Rynek Główny zamieni się w olbrzymią scenę klubową z parkietem o powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy gości.

Na scenie wystąpi Kelis - amerykańska piosenkarka i autorka tekstów znana publiczności na całym świecie z takich przebojów jak "Milkshake" i "Trick me".

Artystka zadebiutowała w grudniu 1999 roku albumem zatytułowanym "Kaleidoscope", który okazał się wielkim sukcesem. Do dziś sprzedano go w Stanach Zjednoczonych w nakładzie przekraczającym 250 tysięcy egzemplarzy. Kolejne płyty przyniosły kolejne sukcesy - szczyty list przebojów oraz nagrody: Grammy (2001 i 2007 r.), BRIT (2001, 2005 i 2007 r.), Urban Music (2007) i MTV (2004 r.). Z artystką współpracowali m.in.: Willl.i.am, Bjork, Outkast, Moby, Enrique Iglesias i Basement Jaxx. Najnowsza płyta Kelis nosi tytuł "Flesh Tone" (2010).


Podczas wieczoru zagrają także prekursorzy stylu reggae house R.I.O - projekt powołany do życia w 2007 roku przez zespół producentów w składzie Manuel Reuter (Manian) i Yann Peifer (Yanou). O północy przewidziano pokaz sztucznych ogni i confetti show.

Podczas zeszłorocznego Sylwestra na krakowskim Rynku bawiło się 100 tys. osób. Gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska, a towarzyszyli jej popularni DJ'e z Polski i z zagranicy.