Amerykańska piosenkarka i autorka tekstów ma na koncie przeboje "Milkshake" czy "Trick Me". W Krakowie zaśpiewa utwory z najnowszej klubowej płyty "Flesh Tone", zapowiada jednak, że w repertuarze nie zabraknie także jej najbardziej znanych hitów.

Reklama

Na scenie, oprócz Kelis, pojawi się R.I.O., znany z przebojów "Shine On", "When The Sun Comes Down" i "After The Love", które od 2007 roku królują w klubach i stacjach radiowych na całym świecie. Towarzyszyć im będą Robert M i DJ Namteh.

W tym roku, estrada koncertowa wraz ze znajdującymi się po obu jej stronach potężnymi ekranami diodowymi o łącznej powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych, zostanie umiejscowiona wzdłuż ściany Sukiennic. Dodatkowym walorem będzie wysunięty w stronę publiczności na około 15 metrów podest sceniczny, na którym przez cały czas trwania imprezy występować będą tancerze, w specjalnie przygotowanej na ten wieczór choreografii. Tradycyjnie już nie zabraknie pokazu sztucznych ogni i niezwykle widowiskowego confetti show. O północy, życzenia mieszkańcom i gościom złoży Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Longplay "Flesh Tone" miał premierę w maju 2010 roku.