Jak poinformowali organizatorzy imprez, w wyniku porozumienia ustalono, że OFF Festival odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a Audioriver przeniesie się na ostatni weekend lipca 2011.

Reklama

Rozdzielenie dat to m.in. realizacja postulatu fanów, którzy od kilku lat musieli wybierać między dwoma imprezami muzycznymi.

"My sami chcieliśmy jeździć na OFF Festival i wiemy, że z drugiej strony było dokładnie tak samo. W końcu udało się coś z tym zrobić" - wyjaśnił rzecznik Audioriver, Łukasz Napora. Podkreślił, że przeniesienie terminu tego festiwalu okazało się konieczne, gdyż OFF Festival nie mógł tego uczynić "z różnych względów". "Nie mieliśmy z tym większych problemów. Nie bez znaczenia była też pomoc i przychylność Urzędu Miasta Płocka, który ze zrozumieniem przyjął chęć przeniesienia festiwalu o tydzień wcześniej" – dodał Napora.



Artur Rojek, twórca OFF Festival, przyznał, iż zdawał sobie sprawę, że publiczność obu imprez częściowo się pokrywa. "Audioriver i OFF Festival", pomimo różnic repertuarowych, skierowane są do podobnego rodzaju ludzi: poszukujących i oddanych muzyce. Bardzo się cieszę, że teraz nasi fani, jeżeli będą chcieli, będą mogli być na obu imprezach" – oświadczył Rojek.

W ciągu pięciu lat Audioriver na nadwiślańskiej plaży w Płocku, gdzie odbywa się festiwal, wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i zagranicy, a ostatnia edycja w 2010 r. zgromadziła na plaży około 15 tys. osób każdego dnia.

OFF Festival to największy w Europie Środkowej i Wschodniej festiwal, na którym spotykają się wszystkie ważne nurty muzyki alternatywnej. Od indie rocka po hip hop, od nowego folku po taneczną elektronikę, od jazzu po ekstremalny metal. W 2010 r. piąta edycja imprezy, po raz pierwszy w Katowicach, przyciągnęła ponad 15 tys. fanów z Polski i zagranicy.