Swój dorobek ma szansę powiększyć w tym roku niekwestionowana liderka dotychczasowych edycji – Doda. Dziesięciokrotna laureatka jest nominowana w kategorii "królowa balu, czyli artystka roku". Walczyć z nią będą Ewa Farna, Kasia Cerekwicka i Agnieszka Chylińska.

Reklama

Farna jest obok DJ-a i producenta Roberta M, który otrzymał aż sześć nominacji, liderką Comet. Ma szansę na pięć statuetek. Oboje wystąpią podczas gali. Krakowianin Robert M, a właściwie Robert Mączyński, do tej pory stał za plecami innych artystów – stworzył podkład muzyczny do hitu "W aucie" Sokoła i Pono, a jego miksy grał m.in. Tiesto. Jego ostatni album to "Gold", na którym znalazły się klubowe przeboje "Dance Hall Track", "Superbomb" oraz "All Day All Night". Na gali wystąpią też raper Tede (trzy nominacje) i projekt Pewex, których singiel "Dziunia" można zobaczyć na Vivie przynajmniej tak często jak klipy Lady GaGi. Cztery szanse na statuetki ma zespół Afromental.

Po raz pierwszy podczas Comet poznamy laureatów w dwóch nowych kategoriach – "płyta roku" oraz "najlepsze na viva-tv.pl" dla najpopularniejszych teledysków na stronie internetowej stacji. W tej drugiej powalczą: Tede i Mrozu za klip "Pali się dach", Prosto Mixtape "I żeby było normalnie", Ewa Farna "Ewakuacja" i Afromental "Rock & Rollin’ Love". Wideo Prosto Mixtape, w którym pojawia się m.in. znakomity bokser Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, zobaczyły na YouTube niemal trzy miliony osób!

Galę poprowadzą Tede oraz prezenterka Vivy Katarzyna Kępka. Autorem muzycznego motywu przewodniego imprezy jest Robert M, a za oprawę taneczną odpowiada choreograf, juror programu "You Can Dance" Agustin Egurrola. Głosować na poszczególnych wykonawców można do 23 lutego na stronie www.comet.viva-tv.pl.

VIVA COMET 2011 | 24 lutego | www.comet.viva-tv.pl