Ojciec uważał go za nieudacznika. W wieku 17 lat Michael postanowił poświęcić się karierze muzycznej i odmówił pójścia na studia. Tata nie wierzył, że mu się uda, i kazał George’owi pracować na zmywaku w swojej restauracji. Zaledwie rok później Michael wraz z Andrew Ridgeley’em założył duet Wham!.

Reklama

Przebój "Careles Whisper" napisał w wieku 17 lat, jadąc do pracy. Podobno usłyszał w głowie słynną melodię saksofonu podczas kupowania biletu u kierowcy.

Grał na fortepianie Johna Lennona. Kupił go na aukcji za ponad 2 miliony dolarów. Wykorzystał go w piosence "John and Elvis (Are Dead)", pochodzącej z albumu "Patience".

Był aresztowany za seks w publicznej toalecie. W 1998 roku został zatrzymany przez policję za czyny lubieżne w toalecie w Will Memorial Park w Beverly Hills. Niedługo po tym wydarzeniu w telewizji CNN wyznał, że jest gejem.

W więzieniu jest spokojny. W zeszłym roku trafił za kratki na miesiąc za jazdę pod wpływem marihuany. Jeden z jego współwięźniów ujawnił, że George szybko zjednał sobie sympatię współwięźniów.